Neden Gezi Parkı’ndayız?

Neden Gezi Parkı’ndayız?

Gezi Parkı’ndaki yurttaşlara neden burada olduklarını sorduk:

ONUR EREM – 03.06.2013

Toprak (18): Eşcinseller olarak biz de halka destek vermek, devletin faşizmine karşı gelmek için buradayız. Toplumdan dışlansak da bu isyana destek oluyoruz.

Bahar (25): Buradayım çünkü medyaya karşı çok öfkeliyim, hiçbir şeyi göstermiyorlar. Bu olay artık yeşili ve doğayı korumayı aştı.

Uğur (16): Vatana sahip çıkmak için buradayım.

Tolga (22): AKP’nin faşizmine, yasaklarına, diktatörlüğüne karşı buradayım.

Tolga (25): Baskılara boyun eğmemek için buradayım. Hükümetin haklarımı elimden almasına direneceğim.

Sezen (40): Ağaçları kesmesinler, parkımızı kimseye peşkeş çekmesinler diye buradayımz.

Atacan (14): Tayyip atama ayyaş dediği için buradayım.

Sera (37): Özgürlüklerimin kimseye saygı duymayan bir diktatör tarafından kısıtlanmasını, dini kullanan bir başbakanın yasaklarını istemediğim için buradayım. Biz karşı çıkmadıkça bu yasakların sonu gelmeyecek. İnsanlar günah işlemekte özgür olmalı.

Dicle (21): Bir anne adayı olarak üzerimizde kurulan baskılara karşı direniyorum. Bu son olsun.

Hayri (71): Gazı Tayyip’e sıkın şerefsizler!

Öykü (13): İşgali merak ettim, bu coşkuyu yaşamak istedim. Gezi Parkı’nı desteklemek ve getirdiğim çiçekleri parka ekmek için buradayım. Biber gazını şimdiden tadayım da büyüyene kadar alışayım.

Demir (56): Burada bir devrim oluyor ben de bu yüzden buradayım. İşçiler kapitalizmin mutluluk vermediğini gördü, ben de onları desteklemek için buradayım. Gezi Parkı artık bizim, sıra kapitalizmi yenmekte.

Arzu (40): Üniversitelerin sorunlarını, isyanlarını ve direnişlerini halkla paylaşmak için buradayız. Toplumun isyanını destekliyoruz, burada örgütlü muhalefetin büyümesini ve gelişmesini istiyoruz.

Elifcan (19): Tayyip’in politikalarının birikimi bizi isyan ettirdi. Diktatörlüğe gidişi durdurmak için buradayım. Tayyip bu ülkenin yüzde 50’sini yok sayamaz!

Nermin (52): Vatan için buradayız. Yalnızca Tayyip’in gitmesini değil hükümetin toptan gitmesini istiyoruz. Ama Tayyip bu ülkeye o kadar çok zarar verdi ki bu yaraları nasıl saracağımızı bilmiyorum.

Kazım (25): Direniş için buradayız. Yükselmiş bir sınıf bilinci çıkacağını umuyorum buradan. Bu meydanda yer alan örgütlerin arasındaki dayanışma artıyor, bunu yavaş yavaş görüyoruz.

Oya (53):  Faşizme hesap sormak için buradayız. Kötüye gidişi durdurmak istiyoruz. Hükümet halkın sesini duymalı, kulaklarını tıkamamalı artık. Biz burada aşırılık yapmıyoruz ama Erdoğan’ın söylemi iç savaş söylemi. Yine de korkmuyoruz, geri adım atmayacağız.

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s