Ethem Sarısülük Meslek Lisesi!

Ethem Sarısülük Meslek Lisesi!

Lise Anarşist Faaliyet önceki gece İstanbul’daki liselerin tabelalarını değiştirerek okullara Gezi Direnişi’nde öldürülen insanların isimlerini verdi

Lise Anarşist Faaliyet üyeleri, okulların açılmasıyla birlikte Gezi Direnişi’nde öldürülen insanların isimlerini liselere verdi. İstanbul’un farklı semtlerinde önceki gece sokaklara çıkan LAF üyeleri okul tabelalarıyla aynı görünümde stickerlar yaparak tabelaların üzerini kapladı. Örgüt eylemle ilgili bir açıklama yaptı ve şunları söyledi: “Özgür bir yaşam uğruna, kendi yaşamlarından vazgeçen arkadaşlarımızın sayısı gün ve gün artıyor. Bugünlerde yitirdiğimiz altı arkadaşımızın acısı ve öfkesiyle doluyuz. Yarın katil devlet bir arkadışımızı daha öldürebilir. Ama ne katil devlet ne de özgürlük uğrana ölmek bizleri mücadeleden vazgeçirmeyecek, mücadelemiz sürecek ve katledenleri affetmeyeceğiz, arkadaşlarımızı unutmayacağız. Okulların başladığı bu ilk haftada bizleri bu sisteme itaat eden bireyler olarak yetiştirmek için kurulan okulların isimlerini, sisteme itaat etmeyen direnişçi arkadaşlarımızın isimleriyle değiştirdik. “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” demiştik ve halen mücadeleye devam ediyoruz. Okulların açıldığı bu ilk haftadan itibaren bizde eylemlerimize başladık. Her geçen hafta bizleri okullara sıkıştırarak bencillik ve rekabeti öğretmek isteyenler yani istedikleri o itaatkar gençliği yaratmak isteyenlere yitirdiğimiz arkadaşlarımızın verdiği cevabı vereceğiz. Mücadelemiz katil devlet yıkılana ve özgür bir anarşist dünya kurulana dek sürecek. Affetmeyeceğiz, unutmayacağız!”

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞLARDI

Lise Anarşist Faaliyet üyeleri daha önce de Kenan Evren Anadolu Lisesi’nin tabelasını Erdal Eren Anadolu Lisesi olarak, Bomonti Ermeni İlköğretim Okulu’nun girişindeki “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısını ise “Ne Mutlu ‘Halkların Kardeşliği’ Diyene” olarak değiştirmişti.

İSİMLERİ DEĞİŞTİRİLEN OKULLAR:

General Ali Rıza Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi > Medeni Yıldırım Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Kadıköy Muhsin Adil Binal Ticaret Meslek Lisesi > Kadıköy Ali İsmail Korkmaz Ticaret Meslek Lisesi

Suadiye Hacı Mustafa Tarman Lisesi > Suadiye Abdullah Cömert Lisesi

Ahmet Sani Gezici Kız Teknik ve Meslek Lisesi > Mehmet Ayvalıtaş Kız Teknik ve Meslek Lisesi

Kartal, Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi > Kartal Ethem Sarısülük Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Kadıköy Anadolu Lisesi > Ahmet Atakan Anadolu Lisesi

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s