BirGün muhabiri Olgu Kundakçı’ya hacker dadandı

ONUR EREM/BİRGÜN

BirGün muhabiri Olgu Kundakçı, kimliği belirsiz hackerların saldırısına uğradı. redhackgercekleri.blogspot.com sitesinde Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Özgür Uçkan, Ece Sevim gibi isimlerle birlikte saldırıya uğrayan Olgu’nun kimlik bilgileriyle birlikte ev adresleri, kişisel telefon numaraları, mal varlıkları bir internet sitesi aracılığıyla yayınlandı.

Muhabirimize sanal kontrgerilla saldırısı

REDHACK’E KARŞI MUHAFAZAKÂR HACKERLAR
Olgu Kundakçı geçtiğimiz ay kendilerini ‘Akıncılar’ olarak adlandıran ve kendi internet sitelerinde misyonlarını, “İnanç ve ahlaki değerlerimize saldırı yapan, toplum ve kamu vicdanını olumsuz etkileyen Türkiye aleyhtarı internet siteleriyle mücadele” olarak tanımlayan hack grubuna üye oldukları bilinen Emrullah Akdemir, Ekber Ekşi ve Serkan Erdemir adlı kişilerin, geçen nisan ayında yöneticileri oldukları belirtilen ‘Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçlarına Karşı Mücadele Derneği’ aracılığıyla Aksaray Polis Yüksek Meslek Okulu’ndan teşekkür belgesi aldığını ortaya çıkartmıştı. Olgu, bu haberin ardından tehdit e-postaları almıştı.

ÖNCE TEHDİT, SONRA HEDEF GÖSTERME
Bu çevrelere ait olduğu düşünülen bloglarda ‘Redhack Destekçisi Yazarların Kimlik Bilgileri İfşa Oluyor!’ başlıklı yazının yayınlanmasının ardından muhabirimiz açıkça hedef gösterilmişti.

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s