İçinizdeki teröristi keşfedin

ONUR EREM – 27 Ocak 2013 – BirGün Pazar

Siyasetçiler, öğrenciler, sendikacılar, gazeteciler ve son olarak avukatlar… Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu’ndan avukatların tutuklanmasıyla birlikte Türkiye’de kitlesel tutuklamalara maruz kalan meslek gruplarına bir yenisi daha eklendi. Bu trende bakınca, devletin gelecekteki tutuklamaları da mesleklere göre yapacağını kestirebiliriz. Savcılarımıza ve kolluk kuvvetlerimize yardımcı olmak amacıyla, teröristlerin yapılandığı diğer meslekleri ifşa etmenin memleket için faydalı olacağı kanaatindeyim:

Taksi şoförleri: Taksiye bindiğinizde şoförlerin sıklıkla zamlardan, trafikten, ekonomiden, korsan taksilerden ya da futboldan şikayet ettiklerine tanık olmuşsunuzdur. Güvenilir kaynaklardan aldığım bilgilere göre bunun nedeni, kendilerini taksici olarak gizleyen, Taksici Propaganda (TAKPROP) adlı bir örgüt. Yıllardır memleketteki sorunlardan haberi bile olmayan yolculara bütün sıkıntılarını anlatarak ülkemizin gelişmemiş bir ülke olduğu imajını yerleştiren bu örgüt, halkı isyana teşvik ederek anayasal düzeni yıkmak için iş çıkışı saatlerinde bilinçli olarak kaza yapıp trafiği tıkamak gibi eylemlere imza atıyor. Kazandıkları paralarla aşağıdaki diğer örgütleri finanse eden TAKPROP’un üyelik formunda yer alan 5 yıllık direksiyon tecrübesi koşulu, örgütün alanında uzman teröristlerden oluştuğunu gösteriyor.

Öğretmenler: Eğitim sistemine sızmaları ve küçük yaştaki çocukları etkileyebilmeleri nedeniyle en tehlikeli teröristlerden sayılan öğretmenler, gazetemize gelen belgelere göre Evrimci Halkın Kurtuluş Partisi (EHKP) çatısı altında örgütleniyor. 20. yüzyıl başlarında gençlere “sözde evrim teorisi” adını taşıyan ve gençleri dinden uzaklaştıran bilgileri öğreten biyoloji öğretmenleri tarafından kurulan bu örgüt, sonradan diğer branşlardan öğretmenlerin de katılımıyla büyüdü. Günümüzde tarih derslerinde “sözde Ermeni soykırımı” ve “Sovyet Sözde Sosyalist Cumhuriyetler Birliği” hakkında bilgiler vererek gençlerin kafasını karıştıran, beden eğitimi dersinde gençlerin vücut hatlarını öne çıkartan eşofmanlar giymesine ses çıkarmayarak okulları fuhuş yuvasına çeviren öğretmenler de yeni bir örgüt kurmanın yüksek maliyeti nedeniyle EHKP şemsiyesinde örgütleniyorlar. Örgüt liderliği ise yüzleri bile kızarmadan “vajina”, “sperm” gibi kelimeleri kullanabilen kadın öğretmenlere sahip olmaları nedeniyle hâlâ biyoloji öğretmenlerinin elinde bulunuyor.

Doktorlar: Devrimci Halkın Kurtuluş Partisi – Doktorları (DHKP-D) adı altında örgütlenen bu karanlık odağın en dikkat çekici eylemi gözaltında işkence görenlerin bulgularını kayıt altına alarak devleti küçük düşürmek. Hastalanan işçilere rapor verip iş gücü kaybına yol açarak kapitalist sistemi zarara uğratan DHKP-D’nin bir kanadı da televizyonlarda “yediğiniz her şey zararlı” diyerek halkı açlık grevine teşvik etmek ve Türk delikanlılarının vücut direncini düşürmekle suçlanıyor. Terörist doktorların, EHKP üyesi terörist öğretmenlerin eğitiminden geçtikleri düşünülüyor.

Sanatçılar: Sanat eserlerinin insanda öfke, hüzün, coşku, şehvet, sevinç gibi farklı duygular uyandırma gücü, sanatçılar içine sızan terörist gruplar tarafından bir süredir suistimal ediliyor. Terörist Sanatçılar Konfederasyonu (TSK) adı altında dayanışan örgütlerin bazıları şöyle: Anadan üryan erkekleri ve hatta kadınları model olarak kullanıp örf ve adetlerimizi yıkmayı hedefleyen Heykeltıraşlar ve Ressamlar Terör Örgütü, coşkulu şarkılarıyla insanları terörizme davet eden gruplardan oluşan Yasadışı Müzik Örgütü, Gogol’un Palto’su gibi halkı askerlikten soğutarak terör odaklarına hizmet edecek eserleri sahneleyen Terörist Tiyatrocular Birliği.

Birer meslek grubuna ait olmasalar da, aşağıdaki iki terör örgütü kitlesellikleri nedeniyle milletimizin geleceği için tehlike arz ediyor:

LGBTTT: Bir grup sapkının, toplumumuzun temelinde yatan aile kavramını çökertmek ve Türk milletinin üremesini engellemek amacıyla kurduğu Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti, Transeksüel Terör Örgütü genel ahlakımızın tüm baskısına rağmen son yıllarda çok sayıda masum genci ağına düşürmeyi başardı. Büyük kentlerde adına “dernek” denilen terör yuvalarında örgütlenen LGBTTT’nin, Başbakan Erdoğan’ın 3 çocuk hedefine ulaşmasını engellemek için uyguladığı terör eylemleri kan donduran türden: “Sözde eşcinsel evlilik” düşüncesini yaymak amacıyla dergiler çıkarmak, her yıl “sözde eşcinsel onur gününde” yürüyüş yapmak ve terörün su gibi aktığı partiler düzenlemek. Örgütün, üyelik sözleşmesine Lubunca terimler koyarak örgüte sızmak isteyen ve jargonu bilmeyen sivil polisleri tespit ettiği emniyetten gelen bilgiler arasında.

MUHMUHKAP: Muhtelif Muhalif Düşüncelere Kapılanlar adlı örgüt, belki de sıraladıklarımın arasında en sinsi örgüt. Yakalanan örgüt üyelerinin itirafları, bir anlık dalgınlığın bile örgüt üyeliği ile sonuçlanabileceğini gözler önüne seriyor: “Doğalgaz faturasını gördüm ve ‘lanet olsun böyle hükümete’ dedim”, “Bir an üçüncü köprünün yapılması kötü bir fikir diye düşündüm, pişmanım”, “Çayımı içerken farkında olmadan sosyalizm hakkında düşünmeye başlamışım, suçumu kabul ediyorum”… Mahkemeler örgüt üyelerini yargılarken, örgütün tüzüğünde yer alan “Hükümet politikalarına muhalif olan herkes doğrudan MUHMUHKAP üyesi sayılır” maddesini geçerli üyelik delili olarak kabul ediyor.

* * *

Siz de içinizdeki potansiyel teröristi keşfedin! Ama olur da keşfedemezseniz üzülmeyin, devletimiz sizin yerinize keşfedecektir.

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Yazı içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s