Zincirlikuyu metro-metrobüs altgeçidi neden hâlâ kapalı?

Zincirlikuyu metro-metrobüs altgeçidi neden hâlâ kapalı?

İstanbul Zincirlikuyu’da Nisan 2012’de açılması planlanan metro-metrobüs bağlantı altgeçidi hâlâ kapalı. Belediye yetkilileri inşaatı bitmiş olan altgeçidi yakında açacaklarını belirtirken açılışın neden bu kadar geciktiği konusunda bilgilerinin olmadığını söyledi

ONUR EREM 12.08.2013

İstanbul Zincirlikuyu’daki metro-metrobüs bağlantı altgeçidinin tamamlanmasına rağmen açılmadığı ortaya çıktı. Şu anda inşaat halinde olan Zorlu Center’a da bağlanacak altgeçidin Mart 2012’de açılması planlanıyordu, ancak açılış bilinmeyen bir nedenle ertelenmişti.

İNŞAAT BİTMİŞ

İnternet sitelerinde yurttaşlar, 2012 sonundan beri metrodaki güvenlik görevlileriyle konuştuklarını, güvenliğin kendilerine “Altgeçit hazır ama Zorlu Center’ın açılmasını bekliyor” yanıtını verdiğini söylemesi üzerine Zincirlikuyu metro durağına giderek kapalı tutulan altgeçidin kepenklerinin yanından içeri girdik. Altgeçitte gerçekten de her şey tamamlanmış durumdaydı. Öyle ki, televizyonlar bile çalışıyordu.

ENGELLİLER ALTGEÇİDİ BEKLİYOR

Altgeçidin ilan edilen açılış tarihin üzerinden bir yıldan fazla geçmesine rağmen açılmamış olması, insanları ara sokaklar arasında yaklaşık 10 dakika boyunca yürümek ve bir üstgeçitten geçmek zorunda bırakıyor. Özellikle kış aylarında sert rüzgarların estiği ve kar yağışının olduğu bölgede dar kaldırımlarda yürümek zorlaşıyor. Bağlantı yolunda yer alan engelli erişimi olmayan üstgeçit nedeniyle engellilerin metro-metrobüs aktarması yapmak için Büyükdere Caddesi – E-5 bağlantı yolunda hızla geçen araçların arasından bir şekilde geçmeyi başarması gerekiyor.

Konuyla ilgili BirGün’e açıklama yapan İBB Basın temsilcisi Birgül Pakdil “İnşaat bitti ama güvenlik testleri yapılıyor. Açılış için Zorlu Center’ın tamamlanmasının beklendiği iddiası doğru değil” derken açılışın neden bir yıldan fazla geciktiği sorusuna “Bunlar büyük projeler, çeşitli aksaklıklar olabiliyor. Ama aksaklığın ne olduğuna dair bir bilgimiz yok” diye yanıt verdi.

Zorlu Center’ın halkla ilişkiler birimi ise bu konuda bir açıklama yapamayacaklarını, insiyatifin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu söyledi.

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s