AKP zeytinle dalga geçiyor

Artık kütüklerini kullanırsınız!

Yırca’da 6 bin zeytin ağacının termik santral için kesilmesinin üzerinden bir ay geçmemişken AKP’li Demircan ‘Turizmde zeytin olgusunu iyi kullanmalıyız’ dedi

yırca

25.11.2014 ONUR EREM twitter:@onurerem

Yırca’da Kolin’in termik santrali için 6 bin zeytin ağacının kesilmesinin ardından çok sayıda AKP’li santrali zeytine tercih etmenin normal olduğunu açıklarken İstanbul Beyoğlu Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Turizmde zeytin unsurunu iyi kullanmalıyız” dedi. Malta’daki Turizm Forumu’nda konuşan Demircan “Dünyada zeytin olgusuyla bir ilgi uyandırabiliriz. Akdeniz çanağı dışındaki ülkelerde zeytin üzerinden merak uyandırabiliriz” ifadelerini kullandı. Ancak AKP, halihazırda zetin üzerinden dünyada ilgi uyandırmış bulunuyor.

Ahmet Misbah Demircan

Ahmet Misbah Demircan

DÜNYA YIRCA’YI YAZMIŞTI

Ses kayıtlarına göre “Bu milletin .mına koyacağız” diyen Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’e “inşallah” diye karşılık veren Celal Koloğlu’nun yönettiği Kolin Şirketler Grubu’nun 7 Kasım’da Yırca’da 6 bin zeytin ağacını kesmesi tüm dünyada ilgi çekmiş, İngiltere’deki The Guardian’dan İtalya ve Ortadoğu’daki gazetelere kadar çok sayıda basın kuruluşunda konuyla ilgili haberler ve makaleler yer almıştı. Misbah Demircan yaklaşık bin kişinin dinlediği konuşmasını “Akdenizdeki şehirler birbirleriyle sık sık görüşmeli ve oluşturulacak sinerjiyle zeytin üzerinden merak uyandıracak projeler üretmeli” sözleriyle bitirdi.

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s