NTV yalana inandı Paul McCartney’i öldürdü

Beatles’ın hayatta kalan 2 üyesinden biri olan Ringo Starr’ın, diğer üye Paul McCartney’in 1966’da öldüğünü ve yerine bir benzerinin getirildiğine yönelik açıklamasını haber yapan ntv.com.tr’nin bir sahte haber sitesi olan worldnewsdailyreport.com adlı sahte haber sitesinden aldığı ortaya çıktı. NTV’nin kaynak göstermeden, Ringo Starr’ın “evinde verdiği bir röportaja” dayandırarak yayınladığı sitenin gerçek kaynağı olan worldnewsdailyreport.com, yayınladığı gerçekdışı, komik ve absürd haberlerle tanınıyor. Haberin ekran alıntısı aşağıdan, orijinali ise aşağıdaki linkten görülebilir:

GÜNCELLEME: Haberin ardından NTV haber metnini değiştirerek şu ifadeleri yazdı:

“Ancak çok geçmeden bu haberin asılsız olduğu, ve yalan haberler üreten bir internet sitesi üzerinden tamamen eğlence amaçlı oluşturulduğu ortaya çıktı.”

NTV “çok geçmeden (…) ortaya çıktı” dese de, yalan haber sitelerinde 2 haftadan fazla kaldı. Haberi düzeltmeden önce şu ifadelere yer vermişlerdi:

“Ringo Starr, California’daki evinde verdiği röportajda müzik dünyasında şok etkisi yaratan bir iddiada bulundu.
Starr, gerçek Paul McCartney’nin Beatles’ın kayıtta olduğu dönemde grup elemanlarıyla yaptığı bir tartışma sonrasında 9 Kasım 1966’daki bir araba kazasında öldüğünü açıkladı.
Bu ani gelişme üzerine zor bir kararla karşı karşıya kaldıklarını belirten Ringo Starr, ölümü gizleme kararı alarak yerine McCartney’e benzeyenler yarışmasının birincisi olan William Shears Campbell’ı Beatles’a dahil ettiklerini itiraf etti.
Hayranlarını gerçeğe hazırlamak için yıllar boyunca gizli mesajlar verdiklerini öne süren Starr, ‘Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band’ albümüne ‘Paul öldü’ ipuçları yerleştirdiklerini dile getirdi.
Bu karar nedeniyle tüm grup üyelerinin huzursuz yaşadığını itiraf eden Ringo Starr, özellikle John Lennon’ın çok gerginleştiğini, gruptan ayrılmayı kafasına koyduğunu dile getirdi.
Grubun yaşayan iki üyesinden biri olan 74 yaşındaki Starr, bu sırrın kendisiyle birlikte öleceğinden korktuğu için gerçeği açıklamaya karar verdiğini savundu.
Hayranları Evini Sardı
Paul McCartney ve yakın çevresinin, Ringo Starr’ın açıklamalarını yalanlamaması da tüm dünyada dikkat çekti.
Birçok gazeteci, kısa süre içinde McCartney’nin evinin çevresini sararak müzisyenin iddialara yanıt vermesini beklemeye başladı.”

http://www.ntv.com.tr/sanat/paul-mccartney-45-yil-once-oldu,ZO5rJ3W39EWSgyo899NbYw

ntv yalan

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s