Taban örgütleri HAYIR diyor

AFISA-ENGLISH.indd01.07.2015

Yunanistan’da tabandandan örgütlenen pek çok dayanışma örgütü ortak bir açıklamayla 5 Temmuz’daki referandumda hayır oyu kullanılması için çağrı yaptı. “Çoğuz, haklıyız, kazanacağız. HAYIR oyu kullanacağız” başlıklı açıklamalarına “Artık konuşma sırası bizde” diye başlayan örgütler şöyle devam etti:

“5 yıldır bize yoksulluk, yoksunluk, acı ve göç dayatılsa da biz bunlara karşı savaşımızı sürdürdük. Şimdi biz konuşuyoruz. Bizi bitmeyen yoksulluk ve yoksunlukla lanetlemek isteyenlere karşı kararlıyız. Bizi birer rakama indirgeyenlere karşı ayağa kalkıyoruz. Bizi değersizleştiren ve bu dünyanın halklarına hakaret etmeye devam edenlere karşı sertiz. Boyun eğmemizi talep edenlere karşı güçlüyüz. Demokrasi ve özgürlük için mücadele etmenin onuruyla gururluyuz.

Bizler, üç yıldan uzun bir süredir tüm topluma yayılan, birlikte ayakta durmayı başaran ve on binlerce insandan oluşan dayanışma hareketleri olarak demokratik, bağımsız ve özgür bir ülkede yaşamak için sizleri HAYIR oyu vermeye çağırıyoruz. Sizleri HAYIR demeye çağırıyoruz çünkü bu sefer çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceklerine karar verenler bizleriz ve gelecek nesillere parlak ve mutlu bir gelecek bırakmak istiyoruz.

Bizi korkuyla tutsak etmeye çalıştıkları bu dönemde gelecekle yüzleşme cesaretimiz var. Şimdi, korkuya HAYIR deme zamanıdır. Hem gücümüz hem irademiz var.”

Çağrının imzacıları şöyle: Gıda Dayanışma Yapıları | Aracısız Dağıtım Ağları | Kooperatifler | Dayanışma Mutfakları ve Manavları | Dayanışma Klinikleri ve Eczaneleri | Hacizlere HAYIR Kampanyası | Eğitim Dayanışması Ağları | İşçi Dayanışması Ağları | Toplumsal ve Kültürel Merkezler.

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s