Engelliler hakları için sokaktaydı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü için Taksim Meydanı’ndan Galatasaray’a yürüyen yüzlerce engelli “Sadaka değil iş istiyoruz” dedi

DSCF555030.11.2014 ONUR EREM twitter:@onurerem

Kırk dört farklı örgütün çağrısıyla dün İstanbul’da sokaklara çıkan yüzlerce engelli Taksim Meydanı’ndan Galatasaray’a yürüyerek haklarını talep etti. “Sadaka değil iş istiyoruz”, “bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “direne direne kazanacağız” ve “yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganları atan engellilere CHP İstanbul Milletvekilleri Şafak Pavey ve Mahmut Tanal da destek verdi. Galatasaray Meydanı’nda bir basın açıklaması okuyan örgütler “Ayrıcalık istemiyoruz! Temel insan hakları sözleşmeleri ve Anayasa ile korunan eşitlik ve adalet istiyoruz.

KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALIYOR

Engellilere aylık bağlanmasını açlık sınırında yaşama şartına bağlayan düzenlemenin sonlandırılmasını, eğitim hakkına erişimimizin sağlanmasını talep ediyoruz” dediler. Kısa bir konuşma yapan Şafak Pavey ise AKP’nin kaşıkla verdiği hakları kepçeyle aldığını söylerken “Engelliler maalesef hükümetin umrunda değil” diye konuştu.

About onurerem

journalist @ birgün newspaper. twitter.com/onurerem
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s